Poznaj system EVO
Innowacja i design na miarę XXI wieku
Nowość!
Czas na mistrzowskie wzornictwo serii 6
Poznaj system EVO
Innowacja i design na miarę XXI wieku
Nowość!
Czas na mistrzowskie wzornictwo serii 6
Poznaj system EVO
Innowacja i design na miarę XXI wieku
Nowość!
Czas na mistrzowskie wzornictwo serii 6
Poznaj system EVO
Innowacja i design na miarę XXI wieku
Nowość!
Czas na mistrzowskie wzornictwo serii 6

WiroVent®EVO – stworzony na nowo

Zupełnie nowy, niezwykły i przełomowy. WIRPLAST nie lubi przestojów, pragnie ciągle rozwijać się i wprowadzać nowe, coraz doskonalsze technologie, czego dowodem jest system WiroVent®EVO – zdobywca Złotego Medalu MTP w ramach Targów BUDMA 2020. Uhonorowanie produktu tym wyróżnieniem jest niepodważalnym dowodem najwyższej jakości.

Zmiany, zmiany i jeszcze raz – zmiany

WiroVent®EVO to system diametralnie odmienny od swoich poprzedników. Powstał, aby jeszcze lepiej dostosować ofertę firmy do różnorodnych wymagań klientów. Setki godzin prac, projektowania i testów nie poszły na marne – ostateczny produkt okazał się systemem przełomowym, wyprzedzającym inne, aktualnie dostępne systemy o lata świetlne.
Zmieniło się niemal wszystko. Choć zachowana została typowa dla WIRPLAST pierścieniowa konstrukcja, to charakter samych pierścieni uległ modyfikacji. W nowym systemie EVO przeprojektowano kształt pierścieni – zostały wygięte po łuku ku górze, przy zachowaniu dolnego okapu. Stały się przez to bardziej masywne, a co za tym idzie – trwalsze. Zaokrąglono ścięty daszek, dzięki czemu kominek zyskał na walorach estetycznych.
Na nowo został zaprojektowany również kominek obrotowy do wentylacji grawitacyjnej. W systemie EVO pracuje na łożyskach tocznych. Jego turbina została wykonana z lekkiego aluminium lub blachy chromowanej. Niestety mimo wysokiej wydajności, wentylacja grawitacyjna uzależniona jest od siły wiatru – turbina nie pracuje poprawnie zarówno przy zbyt słabym, jak i silnym wietrze. Remedium okazała się wentylacja hybrydowa, która napędzana jest silnikiem elektrycznym umożliwiającym stabilizację pracy turbiny.

Wirniki światowej klasy

Tradycją stała się współpraca WIRPLAST z niemieckim EMB-Papst Mulfingen GmbH & Co – dostawcą cenionym przede wszystkim za jakość, trwałość i wydajność swoich urządzeń. Przed rozpoczęciem produkcji, wirniki zostały poddane testom w certyfikowanym, zewnętrznym laboratorium, które przedstawiło korzystne dla EMB-Papst wykresy charakterystyki przepływu powietrza. Spisały się doskonale, dlatego z czystym sumieniem zostały dołączone do systemu WiroVent®EVO. W tym przypadku zdecydowano się na model Standard+ AC.

Pierwszy taki system na świecie

System WiroVent®EVO jako pierwszy na świecie wprowadził do produkcji i powszechnego użytku niezwykle ciekawy element, jakim jest uniwersalny łącznik pomiędzy podstawą dachową, kominkiem lub innym urządzeniem z integralnego systemu, np. wentylatorem, kominkiem izolowanym czy obrotowym. Łącznik mocuje się do podstawy za pomocą śrub, które – po założeniu kominka – nie są widoczne. Takiego rozwiązania nie uświadczy się w przypadku systemu PLUS i PRO, natomiast w systemie EVO znacząco wpływa na podniesienie walorów wizualnych.
Montaż kominka lub elementów dodatkowych na łącznik jest dziecinnie prosty – wystarczy go lekko docisnąć i zatrzasnąć, aż do momentu „kliknięcia”. W podobny sposób odbywa się demontaż. Tak banalna konstrukcja jest nie lada ułatwieniem dla dekarzy, serwisantów lub osób wymieniających elementy systemu. Łącznik posiada również żebra rozlokowane po łuku, których zadaniem jest utrzymać dystans pomiędzy kominkiem a płaszczyzną łącznika. W ten sposób, po założeniu kominka, tworzą się 24 kanały służące odprowadzaniu kondensatu na zewnątrz.

Banalny montaż

Oprócz zastosowania rewolucyjnego i innowacyjnego elementu, jakim jest łącznik, nie zrezygnowano z innych elementów ułatwiających montaż. Libelka – znana również jako poziomica – obecna była zarówno w systemie WiroVent®PLUS, jak i PRO. Nie mogło zabraknąć jej w systemie WiroVent®EVO, jednak przeszła pewną modyfikację, a mianowicie zmieniła swoje umiejscowienie. Z daszku została przeniesiona do górnej części łącznika, dzięki czemu montaż kominka stał się prostszy – libelka doskonale sygnalizuje odpowiednie położenie.
Znana z systemu PRO rura kątowa o poziomym, prostopadłym do dachu ułożeniu ułatwiającym montaż, została przemycona do WiroVent®EVO. Rura została wyposażona w zatrzaski tak, aby ułatwić i przyspieszyć ewentualne rozbudowanie systemu o skraplacz lub rurę elastyczną.

Kołnierz uszczelniający – dlaczego jest tak ważny?

Kołnierz uszczelniający był przez długi czas elementem, któremu nie poświęcano wystarczająco uwagi – często go zupełnie pomijano. Jak się później okazało, był to ogromny błąd, a uszczelnianie miejsca przejścia rury przez membrany dachowe, jest kluczowe dla zapewnienia trwałości konstrukcji.
Uszczelnienie miejsca przejścia taśmą nie było niewystarczające. W letnie dni pod pokryciem dachu wysoka temperatura powoduje odklejanie się taśm. Zapada się membrana, powodując przeciek wody do izolacji i konstrukcji dachu. Taka sytuacja jest niedopuszczalna, stąd pomysł na stworzenie kołnierza uszczelniającego.
Kołnierz uszczelniający obecny jest w każdym systemie WiroVent. Jak na element o tak dużym znaczeniu, jego budowa jest zaskakująco prosta. Składa się bowiem z dwóch części – górnej i dolnej. Przed zamontowaniem kołnierza, na wewnętrznej stronie membrany należy odrysować zewnętrzny owal górnej części kołnierza, a następnie wyciąć. Później naciąga się kołnierz wraz z membraną, aby stworzyć wypuklenie. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie łat za pomocą pasków oraz przełożenie dolnej części kołnierza przez otwór powstały po wycięciu membrany. Od góry natomiast zakłada się górną część kołnierza.
Woda, która przedostaje się na membranę, jest kierowana z dala od wyciętego otworu. Ten prosty zabieg chroni niemal całą konstrukcję dachu, odwlekając tym samym kosztowne remonty i renowacje.

Skraplacz wodny kondensatu

Wydajne funkcjonowanie systemu WiroVent bez skraplaczy byłoby niezwykle utrudnione. Właśnie dlatego są obowiązkowym elementem każdego układu. Ich zadaniem jest przechwycenie skroplin, które powstają w warunkach wysokiej wilgotności i dużej różnicy temperatur. Kanał wentylacyjny odprowadza skroplony kondensat do wyprofilowanego zbiornika zaprojektowanego tak, aby nie zwężał średnicy kanału.
Kondensat zgromadzony w zbiorniku podlega stopniowemu odparowywaniu do otoczenia. W przypadku dużego natężenia skroplin, do skraplacza może zostać dołączony wężyk, który odprowadzi ciecz na zewnątrz. Tak jak większość elementów WiroVent, skraplacz zaprojektowany został w sposób umożliwiający łatwy montaż i demontaż, tj. na „click”.

Czytaj więcej

Dosłownie, do każdego rodzaju
pokrycia dachowego.

Oczywiście, zakończenie przewodu wentylacyjnego nie składa się wyłącznie z kominka, bardzo istotnym elementem jest podstawa dachowa idealnie dopasowana do Twojego pokrycia dachowego. W ofercie ponad 50 podstaw do wyboru.

Kunszt inżynierski

Dopracowany w najdrobniejszych detalach System WiroVent®EVO

DESIGN NA MIARĘ XXI WIEKU

Tworzymy design wentylacji przyszłości.

W oparciu o kreatywność i pragmatyzm nasi projektanci wytyczyli nowy kurs rozwoju wentylacji, tworząc innowacyjny projekt kominka wentylacyjnego, który spełnia rygorystyczne wymagania w zakresie technologii, wzornictwa i funkcjonalności. Stawiając na oryginalne rozwiązania i jednocześnie nie odcinając się od korzeni marki WIRPLAST, powstała linia produktów, wyprzedzająca swoim designem i skutecznością znane dotychczas rozwiązania.

Idea projektanta została ujawniona.

Czerpiąc wiedzę z wieloletniego doświadczenia oraz wyobraźni projektanta budzi się pomysł, na podstawie którego powstaje pierwszy rysunek na szkicowniku czy ekranie komputera. Na tym etapie szkiców powstaje wiele, tworząc wspólny obraz uwzględniający design, proporcje oraz wymiary. Krok po kroku zostaje wybrana najlepsza i najbardziej obiecująca wersja kominka.

Modelowanie 3D.

Jedną z najważniejszych faz projektu stanowi etap modelowania. Nasze pomysły i założenia projektowe przyjmują przestrzenną formę skomplikowanego modelu 3D. Modele składają się z kilkunastu części składowych, z których każda musi zostać stworzona z ogromną precyzją, aby na koniec wszystkie do siebie odpowiednio pasowały.

Droga do pierwszego prototypu.

Aby umożliwić ocenę rzeczywistego wrażenia przestrzennego, dla wybranych projektów przygotowuje się wierne modele technologią druku 3D w skali 1:1.
Prototypowanie jest istotnym procesem przed rozpoczęciem produkcji seryjnej. Na poziomie prototypu łatwiej znaleźć błędy konstrukcyjne, zidentyfikować słabe strony produktu oraz szczegółowo go zbadać, analizując swoje pomysły z różnych perspektyw.

Od prototypu do produktu końcowego.

Ostatnim krokiem jest produkcja zaawansowanych technologicznie form wtryskowych, oraz przygotowanie ich do pierwszych wtrysków. Pod czujnym okiem specjalistów, składany zostaje spójny model kominka. W całości, poszczególne elementy tworzą perfekcyjny produkt o wszystkich charakterystycznych cechach prawdziwego kominka wentylacyjnego. Tak powstał przełomowy System EVO, który daje nieporównywalnie więcej korzyści w porównaniu do modeli dotychczas obecnych na rynku.

Złoty Medal

Kominek wentylacyjny EVO 125, 150 mm, został zdobywcą Złotego Medalu MTP w ramach Targów BUDMA 2020. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest wyłącznie innowacyjnym produktom o najwyższej jakości.

System WiroVent®EVO

Sprawdź, jak kominek wentylacyjny EVO będzie
prezentować się na Twoim dachu.

Kominki wentylacyjne
Wentylatory dachowe
Kominki obrotowe - Hybryda
Kominki obrotowe

Blachodachówka
Blachodachówka to najczęściej stosowane pokrycie dachowe, które w połączeniu z kominkiem wentylacyjnym gwarantuje spójną szatę dachową przyciągającą wzrok. To właśnie nowoczesna kompozycja kominka sprawia, że idealnie komponuje się z bryłą dachu, zapewniając wydajność oraz wysoką estetykę. Dodatkową zaletą jest zastosowanie najwyższej jakości uszczelnienia o średnicy 15mm na bazie kleju butylowego, gwarantującego idealną szczelność i trwałość na długie lata. W ofercie znajduje się ponad 20 dostępnych przejść dachowych, dopasowanych do przetłoczeń blachodachówek popularnych producentów.

Dachówka ceramiczna
Kominek z idealnie dopasowanym przejściem na kształt dachówki zachwyca swoim współczesnym charakterem. Dla tych, którzy stawiają na nowoczesne budownictwo.

Dachówka ceramiczna płaska
Duży format dachu wzbogacony o kominki wentylacyjne uwodzi niezrównanym designem. Połączenie formy kominków z klasyką dachówek ceramicznych zapewnia perfekcyjny wygląd dachu o najwyższej jakości.

Dachówka karpiówka kryta w łuskę
Specjalne przejście dachowe zaprojektowane dla karpiówek układanych w łuskę, które wraz z kominkiem tworzą klasyczny urok dachu.

Dachówka karpiówka kryta w koronkę
Podobnie jak przejście do układania dachówek w łuskę, tylko z różnicą układania w koronkę. Specjalne przejście dachowe zaprojektowane dla karpiówek zaokrąglonych układanych w koronkę, które wraz z kominkiem tworzą klasyczny urok dachu.

Dachówka betonowa
Tradycyjne dachówki betonowe wraz z kominkami wentylacyjnymi przyciągają wzrok uporządkowanego dachu, tworząc zwartą, harmonijną całość.

Blacha płaska na rąbek
Blacha na rąbek stojący wraz z kominkami pozwala uzyskać nowoczesny oraz wyróżniający design. Dodatkową zaletą jest wzbogacenie przejścia dachowego w najwyższej jakości uszczelnienie o średnicy 15mm na bazie kleju butylowego, które gwarantuje doskonałą szczelność i trwałość na długie lata.

Pod pokrycie bitumiczne
Należy zwrócić uwagę, że tylko na etapie montażu nowego pokrycia dachowego istnieje możliwość zastosowania kominka z prostokątnym przejściem, które docelowo zostanie pokryte i uszczelnione materiałem bitumicznym – gontem bądź papą. Będziesz pod wrażeniem, jaką różnicę w estetyce dachu możesz osiągnąć stosując kominki wentylacyjne, gwarantujące niepowtarzalną i efektowną prezencję.

Na pokrycie bitumiczne
W przypadku gdy gont lub papa stanowią pokrycie już istniejące, należy zastosować kominek z płaskim przejściem dachowym, wzbogaconym o najwyższej jakości uszczelnienie o średnicy 15mm na bazie kleju butylowego, gwarantujące doskonałą szczelność i trwałość przez długie lata jego użytkowania. Stylowy wygląd kominka zadowoli nawet najbardziej wymagającego estetę.

Blachodachówka z podstawą uniwersalną
Blachodachówka to najczęściej stosowane pokrycie dachowe, zdarza się jednak, że dopasowanie dokładnego profilu nie jest możliwe, ze względu na nietypowe przetłoczenie lub trudności w zidentyfikowaniu jej modelu. Wtedy z pomocą przychodzi podstawa uniwersalna, która pozwala na szczelny i bezpieczny montaż kominka na połaci dachu. Dzięki elastycznemu kołnierzowi EPDM oraz specjalistycznej maskownicy, kominek uniwersalny sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości dobrania właściwego profilu.

Blacha trapezowa z podstawą uniwersalną
Blachy trapezowe znajdą zastosowanie wszędzie – od wielkich hal magazynowych, po zakłady produkcyjne, domy jednorodzinne czy budynki gospodarcze. Ze względu na dużą różnorodność modeli, czasem trudno jest znaleźć właściwy profil. Wtedy z pomocą przychodzi podstawa uniwersalna, pozwalająca na szczelny i bezpieczny montaż kominka na połaci dachu. Dzięki elastycznemu kołnierzowi EPDM oraz specjalistycznej maskownicy, kominek uniwersalny sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości dobrania właściwego profilu.

Blacha trapezowa
Blachy trapezowe znajdują zastosowanie wszędzie – od wielkich hal magazynowych, po zakłady produkcyjne, domy jednorodzinne czy budynki gospodarcze. Bazując na najpopularniejszych modelach, przygotowaliśmy dla Państwa 3 podstawy dachowe, które idealnie wkomponują się w połać dachu. Dodatkową zaletą jest zastosowanie najwyższej jakości uszczelnienie o średnicy 15mm na bazie kleju butylowego, gwarantującego idealną szczelność i trwałość na długie lata. W celu dobrania podstaw do blachy trapezowej, niezbędne jest porównanie rysunków technicznych.


Blachodachówka
Blachodachówka to najczęściej stosowane pokrycie dachowe, które w połączeniu z kominkiem wentylacyjnym gwarantuje spójną szatę dachową przyciągającą oko. To właśnie nowoczesna kompozycja kominka sprawia, że idealnie komponuje się z bryłą dachu, zapewniając wydajność oraz wysoką estetykę. Dodatkową zaletą jest zastosowanie najwyższej jakości uszczelnienie na bazie kleju butylowego o średnicy 15mm, gwarantującego idealną szczelność i trwałość na długie lata. W ofercie ponad 20 dostępnych przejść dachowych, dopasowanych do przetłoczeń blachodachówek popularnych producentów.

Dachówka ceramiczna
Kominek z idealnie dopasowanym przejściem na kształt dachówki zachwyca swoim współczesnym charakterem. Dla tych, którzy stawiają na nowoczesne budownictwo.

Dachówka ceramiczna płaska
Duży format dachu wzbogacony o kominki wentylacyjne uwodzi niezrównanym designem. Połączenie formy kominków z klasyką dachówek ceramicznych, zapewnia perfekcyjny wygląd dachu o najwyższej jakości.

Dachówka karpiówka kryta w łuskę
Specjalne przejście dachowe zaprojektowane dla karpiówek układanych w łuskę, które wraz z kominkiem tworzy klasyczny urok dachu.

Dachówka karpiówka kryta w koronkę
Podobnie jak przejście do układania dachówek w łuskę, tylko z różnicą układania w koronkę. Specjalne przejście dachowe zaprojektowane dla karpiówek zaokrąglonych układanych w koronkę, które wraz z kominkiem tworzy klasyczny urok dachu.

Dachówka betonowa
Tradycyjne dachówki betonowe wraz z kominkami wentylacyjnymi przyciągają wzrok uporządkowanego dachu, tworząc zwartą, harmonijną całość.

Blacha płaska na rąbek
Blacha na rąbek stojący wraz z kominkami pozwala uzyskać nowoczesny oraz wyróżniający design. Dodatkową zaletą jest wzbogacenie przejścia dachowego w najwyższej jakości uszczelnienie na bazie kleju butylowego o średnicy 15mm, które gwarantuje doskonalą szczelność i trwałość na długie lata.

Pod pokrycie bitumiczne
Należy zwrócić uwagę, że tylko na etapie montażu nowego pokrycia dachowego istnieje możliwość zastosowania kominka z prostokątnym przejściem, które docelowo zostanie pokryte i uszczelnione materiałem bitumicznym – gont, papa. Zaskoczy Cię, jaką różnicę w estetyce dachu możesz osiągnąć stosując kominki wentylacyjne, gwarantujące niepowtarzalną i efektowną prezencję.

Na pokrycie bitumiczne
W przypadku gdy gont, papa stanowią pokrycie już istniejące, należy zastosować kominek z płaskim przejściem dachowym, wzbogaconym o najwyższej jakości uszczelnienie na bazie kleju butylowego o średnicy 15mm, gwarantujące doskonalą szczelność i trwałość przez długie lata jego użytkowania. Stylowy wygląd kominka zadowoli nawet najbardziej wymagającego estetę.

Blachodachówka - uniwersal
Blachodachówka to najczęściej stosowane pokrycie dachowe, zdarza się jednak, że dopasowanie dokładnego profilu nie jest możliwe, ze względu na nietypowe przetłoczenie lub trudności w zidentyfikowaniu jej modelu. Wtedy z pomocą przychodzi podstawa uniwersalna, która pozwala na szczelny i bezpieczny montaż kominka na połaci dachu. Dzięki elastycznemu kołnierzowi EPDM oraz specjalistycznej maskownicy, kominek uniwersalny sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości dobrania właściwego profilu.

Blacha trapezowa - uniwersal
Blachy trapezowe znajdą zastosowanie wszędzie – od wielkich hal magazynowych, po zakłady produkcyjne, domy jednorodzinne czy budynki gospodarcze. Ze względu na dużą różnorodność modeli, czasem trudno jest znaleźć właściwy profil. Wtedy z pomocą przychodzi podstawa uniwersalna, pozwalająca na szczelny i bezpieczny montaż kominka na połaci dachu. Dzięki elastycznemu kołnierzowi EPDM oraz specjalistycznej maskownicy, kominek uniwersalny sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości dobrania właściwego profilu.

Blacha trapezowa
Blachy trapezowe znajdą zastosowanie wszędzie – od wielkich hal magazynowych, po zakłady produkcyjne, domy jednorodzinne czy budynki gospodarcze. Bazując na najpopularniejszych modelach, przygotowaliśmy dla Państwa 3 podstawy dachowe, które idealnie wkomponują się w połać dachu. Dodatkową zaletą jest zastosowanie najwyższej jakości uszczelnienie na bazie kleju butylowego o średnicy 15mm, gwarantującego idealną szczelność i trwałość na długie lata. W celu dobrania podstaw do blachy trapezowej, niezbędne jest porównanie rysunków technicznych.


Blachodachówka
Blachodachówka to najczęściej stosowane pokrycie dachowe, które w połączeniu z kominkiem wentylacyjnym gwarantuje spójną szatę dachową przyciągającą oko. To właśnie nowoczesna kompozycja kominka sprawia, że idealnie komponuje się z bryłą dachu, zapewniając wydajność oraz wysoką estetykę. Dodatkową zaletą jest zastosowanie najwyższej jakości uszczelnienie na bazie kleju butylowego o średnicy 15mm, gwarantującego idealną szczelność i trwałość na długie lata. W ofercie, ponad 20 dostępnych przejść dachowych, dopasowanych do przetłoczeń blachodachówek popularnych producentów.

Dachówka ceramiczna
Kominek z przejściem dachowym płaskim w połączeniu z dachówką, zachwyca swoim współczesnym charakterem. Dla tych, którzy stawiają na nowoczesne budownictwo.

Dachówka ceramiczna płaska
Duży format dachu wzbogacony o kominki wentylacyjne uwodzi niezrównanym designem. Połączenie formy kominków z klasyką dachówek ceramicznych, zapewnia perfekcyjny wygląd dachu o najwyższej jakości.

Dachówka karpiówka kryta w łuskę
Specjalne przejście dachowe zaprojektowane dla karpiówek układanych w łuskę, które wraz z kominkiem tworzy klasyczny urok dachu.

Dachówka karpiówka kryta w koronkę
Podobnie jak przejście do układania dachówek w łuskę, tylko z różnicą układania w koronkę. Specjalne przejście dachowe zaprojektowane dla karpiówek zaokrąglonych układanych w koronkę, które wraz z kominkiem tworzy klasyczny urok dachu.

Dachówka betonowa
Tradycyjne dachówki betonowe wraz z kominkami wentylacyjnymi przyciągają wzrok uporządkowanego dachu, tworząc zwartą, harmonijną całość.

Blacha płaska na rąbek
Blacha na rąbek stojący wraz z kominkami pozwala uzyskać nowoczesny oraz wyróżniający design. Dodatkową zaletą jest wzbogacenie przejścia dachowego w najwyższej jakości uszczelnienie na bazie kleju butylowego o średnicy 15mm, które gwarantuje doskonalą szczelność i trwałość na długie lata.

Blacha płaska na rąbek
Blacha na rąbek stojący wraz z kominkami pozwala uzyskać nowoczesny oraz wyróżniający design. Dodatkową zaletą jest wzbogacenie przejścia dachowego w najwyższej jakości uszczelnienie na bazie kleju butylowego o średnicy 15mm, które gwarantuje doskonalą szczelność i trwałość na długie lata.

Pod pokrycie bitumiczne
Należy zwrócić uwagę, że tylko na etapie montażu nowego pokrycia dachowego istnieje możliwość zastosowania kominka z prostokątnym przejściem, które docelowo zostanie pokryte i uszczelnione materiałem bitumicznym – gont, papa. Zaskoczy Cię, jaką różnicę w estetyce dachu możesz osiągnąć stosując kominki wentylacyjne, gwarantujące niepowtarzalną i efektowną prezencję.

Na pokrycie bitumiczne
W przypadku gdy gont, papa stanowią pokrycie już istniejące, należy zastosować kominek z płaskim przejściem dachowym, wzbogaconym o najwyższej jakości uszczelnienie na bazie kleju butylowego o średnicy 15mm, gwarantujące doskonalą szczelność i trwałość przez długie lata jego użytkowania. Stylowy wygląd kominka zadowoli nawet najbardziej wymagającego estetę.

Blachodachówka - uniwersal
Blachodachówka to najczęściej stosowane pokrycie dachowe, zdarza się jednak, że dopasowanie dokładnego profilu nie jest możliwe, ze względu na nietypowe przetłoczenie lub trudności w zidentyfikowaniu jej modelu. Wtedy z pomocą przychodzi podstawa uniwersalna, która pozwala na szczelny i bezpieczny montaż kominka na połaci dachu. Dzięki elastycznemu kołnierzowi EPDM oraz specjalistycznej maskownicy, kominek uniwersalny sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości dobrania właściwego profilu.

Blacha trapezowa - uniwersal
Blachy trapezowe znajdą zastosowanie wszędzie – od wielkich hal magazynowych, po zakłady produkcyjne, domy jednorodzinne czy budynki gospodarcze. Ze względu na dużą różnorodność modeli, czasem trudno jest znaleźć właściwy profil. Wtedy z pomocą przychodzi podstawa uniwersalna, pozwalająca na szczelny i bezpieczny montaż kominka na połaci dachu. Dzięki elastycznemu kołnierzowi EPDM oraz specjalistycznej maskownicy, kominek uniwersalny sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości dobrania właściwego profilu.

Blacha trapezowa
Blachy trapezowe znajdą zastosowanie wszędzie – od wielkich hal magazynowych, po zakłady produkcyjne, domy jednorodzinne czy budynki gospodarcze. Bazując na najpopularniejszych modelach, przygotowaliśmy dla Państwa 3 podstawy dachowe, które idealnie wkomponują się w połać dachu. Dodatkową zaletą jest zastosowanie najwyższej jakości uszczelnienie na bazie kleju butylowego o średnicy 15mm, gwarantującego idealną szczelność i trwałość na długie lata. W celu dobrania podstaw do blachy trapezowej, niezbędne jest porównanie rysunków technicznych.


Blachodachówka
Blachodachówka to najczęściej stosowane pokrycie dachowe, które w połączeniu z kominkiem wentylacyjnym gwarantuje spójną szatę dachową przyciągającą oko. To właśnie nowoczesna kompozycja kominka sprawia, że idealnie komponuje się z bryłą dachu, zapewniając wydajność oraz wysoką estetykę. Dodatkową zaletą jest zastosowanie najwyższej jakości uszczelnienie na bazie kleju butylowego o średnicy 15mm, gwarantującego idealną szczelność i trwałość na długie lata. W ofercie, ponad 20 dostępnych przejść dachowych, dopasowanych do przetłoczeń blachodachówek popularnych producentów.

Blachodachówka
Blachodachówka to najczęściej stosowane pokrycie dachowe, które w połączeniu z kominkiem wentylacyjnym gwarantuje spójną szatę dachową przyciągającą oko. To właśnie nowoczesna kompozycja kominka sprawia, że idealnie komponuje się z bryłą dachu, zapewniając wydajność oraz wysoką estetykę. Dodatkową zaletą jest zastosowanie najwyższej jakości uszczelnienie na bazie kleju butylowego o średnicy 15mm, gwarantującego idealną szczelność i trwałość na długie lata. W ofercie, ponad 20 dostępnych przejść dachowych, dopasowanych do przetłoczeń blachodachówek popularnych producentów.

Dachówka ceramiczna
Kominek z przejściem dachowym płaskim w połączeniu z dachówką, zachwyca swoim współczesnym charakterem. Dla tych, którzy stawiają na nowoczesne budownictwo.

Dachówka ceramiczna
Kominek z przejściem dachowym płaskim w połączeniu z dachówką, zachwyca swoim współczesnym charakterem. Dla tych, którzy stawiają na nowoczesne budownictwo.

Dachówka ceramiczna płaska
Duży format dachu wzbogacony o kominki wentylacyjne uwodzi niezrównanym designem. Połączenie formy kominków z klasyką dachówek ceramicznych, zapewnia perfekcyjny wygląd dachu o najwyższej jakości.

Dachówka ceramiczna płaska
Duży format dachu wzbogacony o kominki wentylacyjne uwodzi niezrównanym designem. Połączenie formy kominków z klasyką dachówek ceramicznych, zapewnia perfekcyjny wygląd dachu o najwyższej jakości.

Dachówka karpiówka kryta w łuskę
Specjalne przejście dachowe zaprojektowane dla karpiówek układanych w łuskę, które wraz z kominkiem tworzy klasyczny urok dachu.

Dachówka karpiówka kryta w łuskę
Specjalne przejście dachowe zaprojektowane dla karpiówek układanych w łuskę, które wraz z kominkiem tworzy klasyczny urok dachu.

Dachówka karpiówka kryta w koronkę
Podobnie jak przejście do układania dachówek w łuskę, tylko z różnicą układania w koronkę. Specjalne przejście dachowe zaprojektowane dla karpiówek zaokrąglonych układanych w koronkę, które wraz z kominkiem tworzy klasyczny urok dachu.

Dachówka karpiówka kryta w koronkę
Podobnie jak przejście do układania dachówek w łuskę, tylko z różnicą układania w koronkę. Specjalne przejście dachowe zaprojektowane dla karpiówek zaokrąglonych układanych w koronkę, które wraz z kominkiem tworzy klasyczny urok dachu.

Dachówka betonowa
Tradycyjne dachówki betonowe wraz z kominkami wentylacyjnymi przyciągają wzrok uporządkowanego dachu, tworząc zwartą, harmonijną całość.

Dachówka betonowa
Tradycyjne dachówki betonowe wraz z kominkami wentylacyjnymi przyciągają wzrok uporządkowanego dachu, tworząc zwartą, harmonijną całość.

Blacha płaska na rąbek
Blacha na rąbek stojący wraz z kominkami pozwala uzyskać nowoczesny oraz wyróżniający design. Dodatkową zaletą jest wzbogacenie przejścia dachowego w najwyższej jakości uszczelnienie na bazie kleju butylowego o średnicy 15mm, które gwarantuje doskonalą szczelność i trwałość na długie lata.

Blacha płaska na rąbek
Blacha na rąbek stojący wraz z kominkami pozwala uzyskać nowoczesny oraz wyróżniający design. Dodatkową zaletą jest wzbogacenie przejścia dachowego w najwyższej jakości uszczelnienie na bazie kleju butylowego o średnicy 15mm, które gwarantuje doskonalą szczelność i trwałość na długie lata.

Pod pokrycie bitumiczne
Należy zwrócić uwagę, że tylko na etapie montażu nowego pokrycia dachowego istnieje możliwość zastosowania kominka z prostokątnym przejściem, które docelowo zostanie pokryte i uszczelnione materiałem bitumicznym – gont, papa. Zaskoczy Cię, jaką różnicę w estetyce dachu możesz osiągnąć stosując kominki wentylacyjne, gwarantujące niepowtarzalną i efektowną prezencję.

Pod pokrycie bitumiczne
Należy zwrócić uwagę, że tylko na etapie montażu nowego pokrycia dachowego istnieje możliwość zastosowania kominka z prostokątnym przejściem, które docelowo zostanie pokryte i uszczelnione materiałem bitumicznym – gont, papa. Zaskoczy Cię, jaką różnicę w estetyce dachu możesz osiągnąć stosując kominki wentylacyjne, gwarantujące niepowtarzalną i efektowną prezencję.

Na pokrycie bitumiczne
W przypadku gdy gont, papa stanowią pokrycie już istniejące, należy zastosować kominek z płaskim przejściem dachowym, wzbogaconym o najwyższej jakości uszczelnienie na bazie kleju butylowego o średnicy 15mm, gwarantujące doskonalą szczelność i trwałość przez długie lata jego użytkowania. Stylowy wygląd kominka zadowoli nawet najbardziej wymagającego estetę.

Na pokrycie bitumiczne
W przypadku gdy gont, papa stanowią pokrycie już istniejące, należy zastosować kominek z płaskim przejściem dachowym, wzbogaconym o najwyższej jakości uszczelnienie na bazie kleju butylowego o średnicy 15mm, gwarantujące doskonalą szczelność i trwałość przez długie lata jego użytkowania. Stylowy wygląd kominka zadowoli nawet najbardziej wymagającego estetę.

Blachodachówka - uniwersal
Blachodachówka to najczęściej stosowane pokrycie dachowe, zdarza się jednak, że dopasowanie dokładnego profilu nie jest możliwe, ze względu na nietypowe przetłoczenie lub trudności w zidentyfikowaniu jej modelu. Wtedy z pomocą przychodzi podstawa uniwersalna, która pozwala na szczelny i bezpieczny montaż kominka na połaci dachu. Dzięki elastycznemu kołnierzowi EPDM oraz specjalistycznej maskownicy, kominek uniwersalny sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości dobrania właściwego profilu.

Blachodachówka - uniwersal
Blachodachówka to najczęściej stosowane pokrycie dachowe, zdarza się jednak, że dopasowanie dokładnego profilu nie jest możliwe, ze względu na nietypowe przetłoczenie lub trudności w zidentyfikowaniu jej modelu. Wtedy z pomocą przychodzi podstawa uniwersalna, która pozwala na szczelny i bezpieczny montaż kominka na połaci dachu. Dzięki elastycznemu kołnierzowi EPDM oraz specjalistycznej maskownicy, kominek uniwersalny sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości dobrania właściwego profilu.

Blacha trapezowa - uniwersal
Blachy trapezowe znajdą zastosowanie wszędzie – od wielkich hal magazynowych, po zakłady produkcyjne, domy jednorodzinne czy budynki gospodarcze. Ze względu na dużą różnorodność modeli, czasem trudno jest znaleźć właściwy profil. Wtedy z pomocą przychodzi podstawa uniwersalna, pozwalająca na szczelny i bezpieczny montaż kominka na połaci dachu. Dzięki elastycznemu kołnierzowi EPDM oraz specjalistycznej maskownicy, kominek uniwersalny sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości dobrania właściwego profilu.

Blacha trapezowa - uniwersal
Blachy trapezowe znajdą zastosowanie wszędzie – od wielkich hal magazynowych, po zakłady produkcyjne, domy jednorodzinne czy budynki gospodarcze. Ze względu na dużą różnorodność modeli, czasem trudno jest znaleźć właściwy profil. Wtedy z pomocą przychodzi podstawa uniwersalna, pozwalająca na szczelny i bezpieczny montaż kominka na połaci dachu. Dzięki elastycznemu kołnierzowi EPDM oraz specjalistycznej maskownicy, kominek uniwersalny sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości dobrania właściwego profilu.

Blacha trapezowa
Blachy trapezowe znajdą zastosowanie wszędzie – od wielkich hal magazynowych, po zakłady produkcyjne, domy jednorodzinne czy budynki gospodarcze. Bazując na najpopularniejszych modelach, przygotowaliśmy dla Państwa 3 podstawy dachowe, które idealnie wkomponują się w połać dachu. Dodatkową zaletą jest zastosowanie najwyższej jakości uszczelnienie na bazie kleju butylowego o średnicy 15mm, gwarantującego idealną szczelność i trwałość na długie lata. W celu dobrania podstaw do blachy trapezowej, niezbędne jest porównanie rysunków technicznych.

Blacha trapezowa
Blachy trapezowe znajdą zastosowanie wszędzie – od wielkich hal magazynowych, po zakłady produkcyjne, domy jednorodzinne czy budynki gospodarcze. Bazując na najpopularniejszych modelach, przygotowaliśmy dla Państwa 3 podstawy dachowe, które idealnie wkomponują się w połać dachu. Dodatkową zaletą jest zastosowanie najwyższej jakości uszczelnienie na bazie kleju butylowego o średnicy 15mm, gwarantującego idealną szczelność i trwałość na długie lata. W celu dobrania podstaw do blachy trapezowej, niezbędne jest porównanie rysunków technicznych.

Kominki dostępne w dwóch różnych wymiarach i średnicach 125 i 150

System WiroVent®EVO 125/H590

Kominki wentylacyjne z odpływem kondensatu
Kominki wentylacyjne izolowane
Wentylatory dachowe izolowane


System WiroVent®EVO 150/H630

Kominki wentylacyjne z odpływem kondensatu
Kominki wentylacyjne izolowane
Kominki wentylacyjne obrotowe
Kominki wentylacyjne obrotowe – Hybryda


Dowiedź się więcej o systemie WiroVent®PRO
Dowiedź się więcej o systemie WiroVent®PLUS

Ultra wydajny odpływ kondensatu!

Aż 24 kanały odprowadzające kondensat
w dolnej części kominka

Wykres wydajności przepływu powietrza

Produkty EVO zostały szczegółowo przebadane pod kątem przepływu powietrza w tunelu aerodynamicznym w niezależnej jednostce laboratoryjnej.
Mocny i wydajny wirnik Standard+
Cicha i energooszczędna HYBRYDOWA

Wirnik promieniowy AC – RadiCal

Zastosowanie wirnika Standard+ znanej niemieckiej firmy EBM-PAPST Mulfingen GmbH & Co zapewnia niezawodną pracę wentylatorów przez wiele lat w systemach WiroVent®PRO, WiroVent®EVO. Zwarta konstrukcja i niska waga przy sporej wydajności czyni te wentylatory łatwymi w montażu. Wentylatory są przystosowane do płynnej regulacji prędkości obrotowej – Regulatory obrotów

Wentylatory dachowe WIRPLAST charakteryzują się niskim poziomem hałasu, małym zużyciem energii, jednocześnie pracując standardowo do wyrzutu zużytego powietrza z budynków mieszkalnych np.: pomieszczeń kuchennych, sanitarnych, magazynowych oraz innych pomieszczeń użyteczności publicznej. Średnice wlotów wentylatorów to 125 mm i 150 mm. Produkty zostały szczegółowo przebadane pod kątem przepływu powietrza w tunelu aerodynamicznym w niezależnej jednostce laboratoryjnej.

Typ wirnika: AC
Pobór prądu: 0,12 [A]
Moc silnika: 26 [W]
Prędkość: 2700 [obr/min]
Napięcie: 230 [V]
Prąd: Przemienny
Pojemność kondensatora: 1 [F]

Dowiedź się więcej o wentylatorach

Klasa ochrony: Ip42
Temperatura pracy: -25 do +60 [°C]
Częstotliwość: 50/60 [Hz]
Max natężenia dźwięku: 61-66[dB(A)]
Max wydajność: do 190 [m3/h]


STANDARD+karta techniczna
Silnik bezszczotkowy DC

TURBOWENT PRO HYBRYDA – Obrotowa nasada kominowa HYBRYDA została wyposażona w silnik bezszczotkowy, który umożliwia ustabilizowanie pracy turbiny na jednym poziomie ustawionym na regulatorze obrotów (jeśli wiejący wiatr nie jest na tyle silny by uzyskać prędkość obrotową ustawioną na sterowniku, silnik elektryczny dopędza nasadę do uzyskania żądanej prędkości). Urządzenie bardzo dobrze się sprawdza, kiedy występują duże zawirowania powietrza na wylocie komina spowodowane jego niekorzystnym usytuowaniem, przy niekorzystnej konfiguracji terenu, silnych i częstych wiatrach, braku ustabilizowanego ciągu kominowego, lub gdy jest on zbyt mały. Możliwość wykonana turbiny z blachy chromowej oraz aluminiowej surowej lub malowanej proszkowo. Dostępnych jest 47 rodzajów podstaw dachowych do różnych pokryć dachowych.

Średnica nasady [mm]: Ø150
Maksymalna wydajność [m3/h]: 197
Maksymalne podciśnienie [Pa]: 6
Prędkość [obr./min]: 90-300
Napięcie zasilania [V DC]: 24

Moc znamionowa [W]: 3,9
Prąd maksymalny [mA]: 360
Tem. otoczenia [°C]: – 20 – + 60
Układ obrotowy: Łożyska toczne
Temperatura pracy do: 60


HYBRYDAkarta techniczna
Każda cecha ma wielkie znaczenie w użytkowaniu.
Mistrzowski design!
Izolacja wysokiej jakości kształtką styropianową!
24 duże kanały odprowadzające kondensat na zewnątrz!
Przedłużony odpływ kondensatu dzięki łącznikowi do dolnej części kominka!
INNOWACJA! Przyciski boczne ułatwiające demontaż głowicy podczas serwisu kanału wentylacyjnego!
BEZ zwężeń! Prawidłowy przepływ powietrza przez całość kominka!
Dodatkowe wloty powietrza, dzięki poziomym otworom!
NOWOŚĆ! Łącznik regulowany!
Zabezpieczenie łącznika wkrętami!
Po raz pierwszy w historii! Wbudowana poziomica do łatwego poziomowania kominka (pomysł autorski marki WIRPLAST)
Ukryte wkręty mocujące pod głowicą!
Głowica zatrzaśnięta
Uszczelniacz butylowy (plastyczny sznur Ø15) zabezpieczony folią silikonowaną!
Regulowany kąt nachylenia 0°-50°!
Rura kątowa w komplecie z możliwością podłączenia rur i skraplacza (na click)!
Skraplacz Ø125 Indeks: U7000, Ø150 Indeks: U8000. Zadaniem skraplacza jest wychwycenie pozostałości kondensatu/skroplin z górnej części kominka do zbiornika, w którym czynnik paruje do otoczenia. Przy nadmiernym kondensacie jest możliwość podłączenia wężyka odprowadzającego na zewnątrz.
Rura elastyczna RUROFLEX PLUS Ø 125 Indeks: U87R i Ø150 Indeks: U81R (na click)
Po wypoziomowaniu należy zdemontować poziomnicę
Rura elastyczna czarna RUROFLEX Ø125 Indeks: U4506, Ø150 Indeks: U6106 (montaż na opaski)
Wykończenie powierzchni: Wyjątkowa faktura, która pełni rolę estetyczną a zarazem funkcjonalną, pozwalając na zabezpieczenie wrażliwych obszarów produktu przed zarysowaniem oraz przed zostawianiem śladów po palcach
Wentylator dachowy (wirnik standard+) firmy EBM - sprawdź szczegóły (wentylatory dachowe)
Kominki obrotowe - niezawodna turbina aluminiowa z możliwością lakierowania proszkowego pod kolor z oferty.
Kominki obrotowe - HYBRYDA niezawodna turbina aluminiowa lub chromowa. Silnik 3,9 [W]

Przegląd standardowych
kolorów RAL

Kominki wentylacyjne
Wentylatory dachowe
Kominki obrotowe - Hybryda
Kominki obrotowe

Poniżej 10 kolorów w interaktywnej formie

Poznaj całą gamę możliwości, jaką dają bardzo starannie dobrane kolory do pokryć dachowych. Nie tylko użyte zostały wysokiej jakości barwniki, ale przede wszystkim stabilizator UV, który chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV oraz tzw. fotodegradacją tworzyw sztucznych. Ich główne zastosowanie to:
Zapewnienie trwałości koloru produktom z tworzyw sztucznych, które narażone są na długotrwałe działanie promieni słonecznych;
Opóźnienie procesu blaknięcia tworzyw sztucznych;
Zwiększenie odporności na działanie promieni słonecznych.
UWAGA: Kolory dostępne w zależności od wybranych przejść dachowych

8017
Brązowy
RAL 8017
7024
Grafitowy
RAL 7024
3009
Czerwony
RAL 3009
6020
Zielony
RAL 6020
9005
Czarny
RAL 9005
8004
Ceglasty
RAL 8004
7021
Antracytowy
RAL 7021
8019
Brązowy
RAL 8019
7016
Antracytowy
RAL 7016
7046
Szary
RAL 7046UWAGA:Prezentowane barwy należy traktować jedynie poglądowo, gdyż na odbiór koloru wpływ mają np. ustawienia monitora (wyświetlacza) czy oświetlenie – dlatego sugerujemy, by ostatecznego wyboru dokonać korzystając ze wzorników, które prezentują rzeczywiste próbki koloru na żywo. Wzorniki i tablice dostępne są u Twojego najbliższego dystrybutora produktów.

Poniżej 10 kolorów w interaktywnej formie

Poznaj całą gamę możliwości, jaką dają bardzo starannie dobrane kolory do pokryć dachowych. Nie tylko stosowane są wysokiej jakości barwniki, ale przede wszystkim stabilizator UV, który chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV oraz tzw. fotodegradacją tworzyw sztucznych. Ich główne zastosowanie to:
Zapewnienie trwałości koloru produktom z tworzyw sztucznych, które narażone są na długotrwałe działanie promieni słonecznych;
Opóźnienie procesu blaknięcia tworzyw sztucznych;
Zwiększenie odporności na działanie promieni słonecznych.
UWAGA: Kolory dostępne w zależności od wybranych przejść dachowych

8017
Brązowy
RAL 8017
7024
Grafitowy
RAL 7024
3009
Czerwony
RAL 3009
6020
Zielony
RAL 6020
9005
Czarny
RAL 9005
8004
Ceglasty
RAL 8004
7021
Antracytowy
RAL 7021
8019
Brązowy
RAL 8019
7016
Antracytowy
RAL 7016
7046
Szary
RAL 7046UWAGA: Prezentowane barwy należy traktować jedynie poglądowo, gdyż na odbiór koloru wpływ mają np. ustawienia monitora (wyświetlacza) czy oświetlenie – dlatego sugerujemy, by ostatecznego wyboru dokonać korzystając ze wzorników, które prezentują rzeczywiste próbki koloru na żywo. Wzorniki i tablice dostępne są u Twojego najbliższego dystrybutora produktów.

Poniżej 10 kolorów w interaktywnej formie

Poznaj całą gamę możliwości, jaką dają bardzo starannie dobrane kolory do pokryć dachowych. Nie tylko stosowane są wysokiej jakości barwniki, ale przede wszystkim stabilizator UV, który chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV oraz tzw. fotodegradacją tworzyw sztucznych. Ich główne zastosowanie to:
Zapewnienie trwałości koloru produktom z tworzyw sztucznych, które narażone są na długotrwałe działanie promieni słonecznych;
Opóźnienie procesu blaknięcia tworzyw sztucznych;
Zwiększenie odporności na działanie promieni słonecznych.
UWAGA: Kolory dostępne w zależności od wybranych przejść dachowych

8017
Brązowy
RAL 8017
7024
Grafitowy
RAL 7024
3009
Czerwony
RAL 3009
6020
Zielony
RAL 6020
9005
Czarny
RAL 9005
8004
Ceglasty
RAL 8004
7021
Antracytowy
RAL 7021
8019
Brązowy
RAL 8019
7016
Antracytowy
RAL 7016
7046
Szary
RAL 7046UWAGA: Prezentowane barwy należy traktować jedynie poglądowo, gdyż na odbiór koloru wpływ mają np. ustawienia monitora (wyświetlacza) czy oświetlenie – dlatego sugerujemy, by ostatecznego wyboru dokonać korzystając ze wzorników, które prezentują rzeczywiste próbki koloru na żywo. Wzorniki i tablice dostępne są u Twojego najbliższego dystrybutora produktów.

Poniżej 10 kolorów w interaktywnej formie

Poznaj całą gamę możliwości, jaką dają bardzo starannie dobrane kolory do pokryć dachowych. Nie tylko stosowane są wysokiej jakości barwniki, ale przede wszystkim stabilizator UV, który chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV oraz tzw. fotodegradacją tworzyw sztucznych. Ich główne zastosowanie to:
Zapewnienie trwałości koloru produktom z tworzyw sztucznych, które narażone są na długotrwałe działanie promieni słonecznych;
Opóźnienie procesu blaknięcia tworzyw sztucznych;
Zwiększenie odporności na działanie promieni słonecznych.
UWAGA: Kolory dostępne w zależności od wybranych przejść dachowych

8017
Brązowy
RAL 8017
7024
Grafitowy
RAL 7024
3009
Czerwony
RAL 3009
6020
Zielony
RAL 6020
9005
Czarny
RAL 9005
8004
Ceglasty
RAL 8004
7021
Antracytowy
RAL 7021
8019
Brązowy
RAL 8019
7016
Antracytowy
RAL 7016
7046
Szary
RAL 7046UWAGA: Prezentowane barwy należy traktować jedynie poglądowo, gdyż na odbiór koloru wpływ mają np. ustawienia monitora (wyświetlacza) czy oświetlenie – dlatego sugerujemy, by ostatecznego wyboru dokonać korzystając ze wzorników, które prezentują rzeczywiste próbki koloru na żywo. Wzorniki i tablice dostępne są u Twojego najbliższego dystrybutora produktów.

Dowiedź się więcej o systemie PRO
Dowiedź się więcej o systemie PLUS