Poznaj system PLUS
Nowoczesność i tradycja
Seria 4
Poznaj system PLUS
Nowoczesność i tradycja
Seria 4
Poznaj system PLUS
Nowoczesność i tradycja
Seria 4
Poznaj system PLUS
Nowoczesność i tradycja
Seria 4

Tu nowoczesność łączy się z tradycją – WiroVent®PLUS System

System WiroVent®PLUS znają wszyscy, którzy mieli okazję zainteresować się tematyką wentylacji. Można śmiało stwierdzić, że jest to klasyk wśród kominków. Nic w tym dziwnego – WiroVent®PLUS był systemem rewolucyjnym, czymś co wyróżniało firmę WIRPLAST na tle konkurencji. To, jak wielką popularnością cieszy się system PLUS, udowadnia fakt, że w sprzedaży pojawiła się czwarta generacja tego modelu.

Autorski pomysł WIRPLAST

Tworząc WiroVent®PLUS, WIRPLAST połączył zbierane przez lata doświadczenie z najnowszymi nowinkami technologicznymi. Jest to pierwsza zaprojektowana w pełni przez WIRPLAST konstrukcja. Procesowi opracowywania systemu daleko było do utartych schematów i intuicyjnych rozwiązań. Każdy element konstrukcji opiera się na licznych testach, dzięki czemu doskonale spełnia swoją funkcję.
Najbardziej charakterystycznym elementem WiroVent®PLUS System jest pierścieniowa, skręcana na śruby konstrukcja, która zapewnia swobodny przepływ powietrza. Wykorzystane pierścienie mają nietypowy, wywinięty do góry kształt. Rozwiązanie to nie jest przypadkowe, zostało przemyślane tak, aby śnieg i deszcz odbijały się od obudowy, zamiast wpadać do przewodu. Pierścieniowa konstrukcja zapewnia również swobodny przepływ powietrza.

Nowatorskie rozwiązania w zasięgu ręki

WIRPLAST nie zaprzestał jedynie na nowatorskim kształcie pierścieni. System WiroVent®PLUS to 24 kanały ulokowane w górnej części półkuli kominka, odpowiadające za odpływ kondensatu. Zabudowa izolacji została wykonana ze specjalnie wyprofilowanych kształtek styropianowych, które zostały spasowane do kształtu kominka.
System WiroVent®PLUS to pierwszy model na świecie, który wyposażono we wbudowaną na wysokości daszku poziomicę (libelkę). W celu zachowania prawidłowego przepływu powietrza podczas regulacji kominka do pionu zastosowano redukcję mimośrodkową. PLUS posiada pionowe przejście rury przez membranę, przez co niemożliwe jest podłączenie skraplacza, który zbierałby pozostałości skroplin. Można jednak zdecydować się na podpięcie elastycznej rury na „klik” lub standardowej czarnej rury, montowanej za pomocą opasek ślimakowych.

Niezawodny wirnik

WIRPLAST projektując WiroVent®PLUS System, postawiło na bezkompromisową jakość, dlatego dopełnieniem konstrukcji stały się wirniki niemieckiej firmy EBM-PAPST Mulfingen GmbH & Co, charakteryzujące się wysoką niezawodnością. Są to promieniowe wirniki Standard AC-RadiCal doskonale przystosowane do płynnej regulacji prędkości obrotowej. Ich zwarta konstrukcja i niska waga dodatkowo ułatwiają montaż.
Projekt kominka WiroVent®PLUS był chętnie podchwytywany przez konkurencję. Niestety oferowane przez nią modele, inspirowane innowacyjnym systemem od WIRPLAST, nie mogą pochwalić się zbyt wysoką jakością. Ucierpiała również niezawodność tychże systemów, ponieważ nie wykorzystują one sprawdzonych i wydajnych wirników.

Nowy, lepszy model

Jak już wspomniano, aktualnie w sprzedaży dostępna jest już czwarta generacja WiroVent®PLUS System. Z jednej strony zmieniło się wiele, z drugiej – to jedynie kosmetyczne poprawki i korekty niedociągnięć. Jedna z nielicznych, widocznych różnic dotyczy zmiany średnicy kominka z 110 mm na 120 mm. Pierwotna wersja była również uboższa o odpływ kondensatu.

Czytaj więcej

Dosłownie, do każdego rodzaju
pokrycia dachowego.

Oczywiście, zakończenie przewodu wentylacyjnego nie składa się wyłącznie z kominka, bardzo istotnym elementem jest podstawa dachowa idealnie dopasowana do Twojego pokrycia dachowego. W ofercie, aż 49 podstaw do wyboru.

Oryginał robi wrażenie

Design autorskiego projektu WIRPLAST

WiroVent®PLUS

Sprawdź, jak kominek wentylacyjny PLUS będzie
prezentować się na Twoim dachu.

Kominki wentylacyjne
Wentylatory dachowe

Blachodachówka
Blachodachówka to najczęściej stosowane pokrycie dachowe, które w połączeniu z kominkiem wentylacyjnym gwarantuje spójną szatę dachową przyciągającą wzrok. To właśnie nowoczesna kompozycja kominka sprawia, że idealnie komponuje się z bryłą dachu, zapewniając wydajność oraz wysoką estetykę. Dodatkową zaletą jest zastosowanie najwyższej jakości uszczelnienia o średnicy 15mm na bazie kleju butylowego, gwarantującego idealną szczelność i trwałość na długie lata. W ofercie znajduje się aż 16 dostępnych przejść dachowych, dopasowanych do przetłoczeń blachodachówek popularnych producentów.

Dachówka ceramiczna
Kominek z idealnie dopasowanym przejściem na kształt dachówki zachwyca swoim współczesnym charakterem. Dla tych, którzy stawiają na nowoczesne budownictwo.

Dachówka ceramiczna płaska
Duży format dachu wzbogacony o kominki wentylacyjne uwodzi niezrównanym designem. Połączenie formy kominków z klasyką dachówek ceramicznych zapewnia perfekcyjny wygląd dachu o najwyższej jakości.

Dachówka karpiówka kryta w łuskę
Specjalne przejście dachowe zaprojektowane dla karpiówek układanych w łuskę, które wraz z kominkiem tworzą klasyczny urok dachu.

Dachówka karpiówka kryta w koronkę
Podobnie jak przejście do układania dachówek w łuskę, tylko z różnicą układania w koronkę. Specjalne przejście dachowe zaprojektowane dla karpiówek zaokrąglonych układanych w koronkę, które wraz z kominkiem tworzą klasyczny urok dachu.

Dachówka betonowa
Tradycyjne dachówki betonowe wraz z kominkami wentylacyjnymi przyciągają wzrok uporządkowanego dachu, tworząc zwartą, harmonijną całość.

Blacha płaska na rąbek
Blacha na rąbek stojący wraz z kominkami pozwala uzyskać nowoczesny oraz wyróżniający design. Dodatkową zaletą jest wzbogacenie przejścia dachowego w najwyższej jakości uszczelnienie o średnicy 15mm na bazie kleju butylowego, które gwarantuje doskonałą szczelność i trwałość na długie lata.

Pod pokrycie bitumiczne
Należy zwrócić uwagę, że tylko na etapie montażu nowego pokrycia dachowego istnieje możliwość zastosowania kominka z prostokątnym przejściem, które docelowo zostanie pokryte i uszczelnione materiałem bitumicznym – gontem bądź papą. Będziesz pod wrażeniem, jaką różnicę w estetyce dachu możesz osiągnąć stosując kominki wentylacyjne, gwarantujące niepowtarzalną i efektowną prezencję.

Na pokrycie bitumiczne
W przypadku gdy gont lub papa stanowią pokrycie już istniejące, należy zastosować kominek z płaskim przejściem dachowym, wzbogaconym o najwyższej jakości uszczelnienie o średnicy 15mm na bazie kleju butylowego, gwarantujące doskonałą szczelność i trwałość przez długie lata jego użytkowania. Stylowy wygląd kominka zadowoli nawet najbardziej wymagającego estetę.

Blachodachówka z podstawą uniwersalną
Blachodachówka to najczęściej stosowane pokrycie dachowe, zdarza się jednak, że dopasowanie dokładnego profilu nie jest możliwe, ze względu na nietypowe przetłoczenie lub trudności w zidentyfikowaniu jej modelu. Wtedy z pomocą przychodzi podstawa uniwersalna, która pozwala na szczelny i bezpieczny montaż kominka na połaci dachu. Dzięki elastycznemu kołnierzowi EPDM oraz specjalistycznej maskownicy, kominek uniwersalny sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości dobrania właściwego profilu.

Blacha trapezowa z podstawą uniwersalną
Blachy trapezowe znajdą zastosowanie wszędzie – od wielkich hal magazynowych, po zakłady produkcyjne, domy jednorodzinne czy budynki gospodarcze. Ze względu na dużą różnorodność modeli, czasem trudno jest znaleźć właściwy profil. Wtedy z pomocą przychodzi podstawa uniwersalna, pozwalająca na szczelny i bezpieczny montaż kominka na połaci dachu. Dzięki elastycznemu kołnierzowi EPDM oraz specjalistycznej maskownicy, kominek uniwersalny sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości dobrania właściwego profilu.

Blacha trapezowa
Blachy trapezowe znajdują zastosowanie wszędzie – od wielkich hal magazynowych, po zakłady produkcyjne, domy jednorodzinne czy budynki gospodarcze. Bazując na najpopularniejszych modelach, przygotowaliśmy dla Państwa 3 podstawy dachowe, które idealnie wkomponują się w połać dachu. Dodatkową zaletą jest zastosowanie najwyższej jakości uszczelnienie o średnicy 15mm na bazie kleju butylowego, gwarantującego idealną szczelność i trwałość na długie lata. W celu dobrania podstaw do blachy trapezowej, niezbędne jest porównanie rysunków technicznych.


Blachodachówka
Blachodachówka to najczęściej stosowane pokrycie dachowe, które w połączeniu z kominkiem wentylacyjnym gwarantuje spójną szatę dachową przyciągającą oko. To właśnie nowoczesna kompozycja kominka sprawia, że idealnie komponuje się z bryłą dachu, zapewniając wydajność oraz wysoką estetykę. Dodatkową zaletą jest zastosowanie najwyższej jakości uszczelnienie na bazie kleju butylowego o średnicy 15mm, gwarantującego idealną szczelność i trwałość na długie lata. W ofercie, aż 16 dostępnych przejść dachowych, dopasowanych do przetłoczeń blachodachówek popularnych producentów.

Dachówka ceramiczna
Kominek z idealnie dopasowanym przejściem na kształt dachówki zachwyca swoim współczesnym charakterem. Dla tych, którzy stawiają na nowoczesne budownictwo.

Dachówka ceramiczna płaska
Duży format dachu wzbogacony o kominki wentylacyjne uwodzi niezrównanym designem. Połączenie formy kominków z klasyką dachówek ceramicznych, zapewnia perfekcyjny wygląd dachu o najwyższej jakości.

Dachówka karpiówka kryta w łuskę
Specjalne przejście dachowe zaprojektowane dla karpiówek układanych w łuskę, które wraz z kominkiem tworzy klasyczny urok dachu.

Dachówka karpiówka kryta w koronkę
Podobnie jak przejście do układania dachówek w łuskę, tylko z różnicą układania w koronkę. Specjalne przejście dachowe zaprojektowane dla karpiówek zaokrąglonych układanych w koronkę, które wraz z kominkiem tworzy klasyczny urok dachu.

Dachówka betonowa
Tradycyjne dachówki betonowe wraz z kominkami wentylacyjnymi przyciągają wzrok uporządkowanego dachu, tworząc zwartą, harmonijną całość.

Blacha płaska na rąbek
Blacha na rąbek stojący wraz z kominkami pozwala uzyskać nowoczesny oraz wyróżniający design. Dodatkową zaletą jest wzbogacenie przejścia dachowego w najwyższej jakości uszczelnienie na bazie kleju butylowego o średnicy 15mm, które gwarantuje doskonalą szczelność i trwałość na długie lata.

Pod pokrycie bitumiczne
Należy zwrócić uwagę, że tylko na etapie montażu nowego pokrycia dachowego istnieje możliwość zastosowania kominka z prostokątnym przejściem, które docelowo zostanie pokryte i uszczelnione materiałem bitumicznym – gont, papa. Zaskoczy Cię, jaką różnicę w estetyce dachu możesz osiągnąć stosując kominki wentylacyjne, gwarantujące niepowtarzalną i efektowną prezencję.

Na pokrycie bitumiczne
W przypadku gdy gont, papa stanowią pokrycie już istniejące, należy zastosować kominek z płaskim przejściem dachowym, wzbogaconym o najwyższej jakości uszczelnienie na bazie kleju butylowego o średnicy 15mm, gwarantujące doskonalą szczelność i trwałość przez długie lata jego użytkowania. Stylowy wygląd kominka zadowoli nawet najbardziej wymagającego estetę.

Blachodachówka - uniwersal
Blachodachówka to najczęściej stosowane pokrycie dachowe, zdarza się jednak, że dopasowanie dokładnego profilu nie jest możliwe, ze względu na nietypowe przetłoczenie lub trudności w zidentyfikowaniu jej modelu. Wtedy z pomocą przychodzi podstawa uniwersalna, która pozwala na szczelny i bezpieczny montaż kominka na połaci dachu. Dzięki elastycznemu kołnierzowi EPDM oraz specjalistycznej maskownicy, kominek uniwersalny sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości dobrania właściwego profilu.

Blacha trapezowa - uniwersal
Blachy trapezowe znajdą zastosowanie wszędzie – od wielkich hal magazynowych, po zakłady produkcyjne, domy jednorodzinne czy budynki gospodarcze. Ze względu na dużą różnorodność modeli, czasem trudno jest znaleźć właściwy profil. Wtedy z pomocą przychodzi podstawa uniwersalna, pozwalająca na szczelny i bezpieczny montaż kominka na połaci dachu. Dzięki elastycznemu kołnierzowi EPDM oraz specjalistycznej maskownicy, kominek uniwersalny sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości dobrania właściwego profilu.

Blacha trapezowa
Blachy trapezowe znajdą zastosowanie wszędzie – od wielkich hal magazynowych, po zakłady produkcyjne, domy jednorodzinne czy budynki gospodarcze. Bazując na najpopularniejszych modelach, przygotowaliśmy dla Państwa 3 podstawy dachowe, które idealnie wkomponują się w połać dachu. Dodatkową zaletą jest zastosowanie najwyższej jakości uszczelnienie na bazie kleju butylowego o średnicy 15mm, gwarantującego idealną szczelność i trwałość na długie lata. W celu dobrania podstaw do blachy trapezowej, niezbędne jest porównanie rysunków technicznych.

Kominki wentylacyjne
dostępne o średnicy 125

System WiroVent®PLUS 125/H590
Kominki wentylacyjne z odpływem kondensatu
Kominki wentylacyjne izolowane
Wentylatory dachowe z odpływem kondensatu


Dowiedź się więcej o systemie WiroVent®EVO
Dowiedź się więcej o systemie WiroVent®PRO

Małe, ale bardzo wydajne!

24 kanały odprowadzające kondensat
w górnej części kominka

Wykres wydajności przepływu powietrza

Produkty PLUS zostały szczegółowo przebadane pod kątem przepływu powietrza w tunelu aerodynamicznym w niezależnej jednostce laboratoryjnej.
Wirnik Standard

Wirnik promieniowy AC – RadiCal

Zastosowanie wirnika Standard znanej niemieckiej firmy EBM-PAPST Mulfingen GmbH & Co zapewnia niezawodną pracę wentylatorów przez wiele lat w systemie WiroVent®PLUS. Zwarta konstrukcja i niska waga przy sporej wydajności czyni te wentylatory łatwymi w montażu. Wentylatory są przystosowane do płynnej regulacji prędkości obrotowej – Regulatory obrotów

Wentylatory dachowe WIRPLAST charakteryzują się niskim poziomem hałasu, małym zużyciem energii, jednocześnie pracując standardowo do wyrzutu zużytego powietrza z budynków mieszkalnych, pomieszczeń kuchennych, sanitarnych, magazynowych oraz innych pomieszczeń użyteczności publicznej. Średnice wlotów wentylatorów to 125 mm i 150 mm. Produkty zostały szczegółowo przebadane pod kątem przepływu powietrza w tunelu aerodynamicznym w niezależnej jednostce laboratoryjnej.

Typ wirnika: AC
Pobór prądu: 0,11 [A]
Moc silnika: 24 [W]
Prędkość: n=2800 [obr/min]
Napięcie: 230 [V]
Prąd: Przemienny

Dowiedź się więcej o wentylatorach

Klasa ochrony: Ip44
Temperatura pracy: -25..+45 [°C]
Częstotliwość: 50/60 [Hz]
Max natężenia dźwięku: 56 [dB(A)]
Max wydajność: do 280 [m3/h]
Pojemność kondensatora: 1 [F]


Wirnik STANDARDkarta techniczna
Każda cecha ma wielkie znaczenie w użytkowaniu.
Autorski projekt to oryginalny projekt!
Po raz pierwszy w historii! Wbudowana poziomica do łatwego poziomowania kominka (pomysł autorski marki WIRPLAST)
Aż 24 kanały odprowadzające kondensat!
Projekt pierścieniowy zapewnia swobodny przepływ powietrza!
Regulowany kąt nachylenia 5°-45°!
Wbudowany wirnik (Standard) firmy EBM - sprawdź szczegóły (wentylatory dachowe)!
BEZ zwężeń! Rura mimośrodowa prosta Ø125 Indeks: U4306 do podłączeń w pionie!
Rura elastyczna RUROFLEX PLUS Ø125 Indeks: U87R (na klik)!
Rura elastyczna czarna RUROFLEX Ø125 Indeks:U4506 (montaż na opaski)!
Izolacja wysokiej jakości kształtką styropianową. Teraz przedłużona!
Wylot odpływu kondensatu umiejscowiony przy górnej części kominka!
Celem prawidłowego przepływu powietrza przez kominek zapewnia rura mimośrodowa z przesunięciem
Uszczelniacz butylowy (plastyczny sznur Ø15) zabezpieczony folią silikonowaną!
Wykończenie powierzchni: Zaaplikowana faktura, która pełni rolę estetyczną a zarazem funkcjonalną, pozwalając na zabezpieczenie wrażliwych obszarów produktu przed zarysowaniem oraz przed zostawianiem śladów po palcach!

Przegląd standardowych
kolorów RAL

Kominki wentylacyjne
Wentylatory dachowe

Poniżej 10 kolorów w interaktywnej formie

Poznaj całą gamę możliwości, jaką dają bardzo starannie dobrane kolory do pokryć dachowych. Nie tylko użyte zostały wysokiej jakości barwniki, ale przede wszystkim stabilizator UV, który chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV oraz tzw. fotodegradacją tworzyw sztucznych. Ich główne zastosowanie to:
Zapewnienie trwałości koloru produktom z tworzyw sztucznych, które narażone są na długotrwałe działanie promieni słonecznych;
Opóźnienie procesu blaknięcia tworzyw sztucznych;
Zwiększenie odporności na działanie promieni słonecznych.
UWAGA: Kolory dostępne w zależności od wybranych przejść dachowych

8017
Brązowy
RAL 8017
7024
Grafitowy
RAL 7024
3009
Czerwony
RAL 3009
6020
Zielony
RAL 6020
9005
Czarny
RAL 9005
8004
Ceglasty
RAL 8004
7021
Antracytowy
RAL 7021
8019
Brązowy
RAL 8019
7046
Szary
RAL 7046UWAGA: Prezentowane barwy należy traktować jedynie poglądowo, gdyż na odbiór koloru wpływ mają np. ustawienia monitora (wyświetlacza) czy oświetlenie – dlatego sugerujemy, by ostatecznego wyboru dokonać korzystając ze wzorników, które prezentują rzeczywiste próbki koloru na żywo. Wzorniki i tablice dostępne są u Twojego najbliższego dystrybutora produktów.

Poniżej 10 kolorów w interaktywnej formie

Poznaj całą gamę możliwości, jaką dają bardzo starannie dobrane kolory do pokryć dachowych. Nie tylko użyte zostały wysokiej jakości barwniki, ale przede wszystkim stabilizator UV, który chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV oraz tzw. fotodegradacją tworzyw sztucznych. Ich główne zastosowanie to:
Zapewnienie trwałości koloru produktom z tworzyw sztucznych, które narażone są na długotrwałe działanie promieni słonecznych;
Opóźnienie procesu blaknięcia tworzyw sztucznych;
Zwiększenie odporności na działanie promieni słonecznych.
UWAGA: Kolory dostępne w zależności od wybranych przejść dachowych

8017
Brązowy
RAL 8017
7024
Grafitowy
RAL 7024
3009
Czerwony
RAL 3009
6020
Zielony
RAL 6020
9005
Czarny
RAL 9005
8004
Ceglasty
RAL 8004
7021
Antracytowy
RAL 7021
8019
Brązowy
RAL 8019
7046
Szary
RAL 7046UWAGA: Prezentowane barwy należy traktować jedynie poglądowo, gdyż na odbiór koloru wpływ mają np. ustawienia monitora (wyświetlacza) czy oświetlenie – dlatego sugerujemy, by ostatecznego wyboru dokonać korzystając ze wzorników, które prezentują rzeczywiste próbki koloru na żywo. Wzorniki i tablice dostępne są u Twojego najbliższego dystrybutora produktów.

Dowiedź się więcej o systemie PRO
Dowiedź się więcej o systemie EVO